Нов сингъл от предстоящия албум на AMIENSUS

February 1 , 2024 | 10:00

AMIENSUS, американската прогресивна блек метъл банда, чийто предишен албум „Abreaction“  от 2020-та година се сблъска с прекрасни отзиви от критиката и феновете, са подготвени за очакваното продължение, доказано от втория сингъл „Vermillion Fog of War“ . Най-новото парче следва атмосферния и натрапчив първи семпъл „Reverie“ от предстоящия албум на групата.

„Vermillion Fog of War“  е сякаш идеално парче за все по-сивото време навън. Можете да го чуете във всички платформи за стрийминг/изтегляне или да му се насладите, заедно с визуализации, като прегледате видеото към „Vermillion Fog of War“ по-долу:

„Vermillion Fog of War е критика на ненужните кръвопролития, случващи се на много места на нашата велика планета в сегашно време, и ненужните, безмилостни кървави тактики, насочени към цивилни от зли олигарси, за да потиснат и унищожат множество етнически идентичности“, обяснява вокалистът и китарист James Benson . “Мисля, че това парче е едно от най-тежките ни, като същевременно запазва мелодичните инструменти, с които Amiensus е известен вече повече от десетилетие. Надяваме се, където и да слушате това, да сте в безопасност.”

 

Съдържание на албума:
1.Blink of the Moment
2.Reverie
3.Senses Amplified
4.Sun and Moon
5.Consciousness Throughout Time
6.Vermillion Fog of War
7.Spoken Into Will
8.Transcendence Through Grief

 

AMIENSUS се формират в Минесота през 2010 г. като проект  на приятели, които сами издават EP същата година. Бяха им нужни 3 години, за да се развият в пълнокръвна група, което се случи и с  разширяване на състава им отвъд щатските граници, за да намерят правилните таланти и начин на мислене,  и да издадат заедно с тях атмосферния блек метъл албум „Restoration“ през 2013 г. Две години по-късно AMIENSUS се завърнаха с по-полирания и добре приет “Ascension”, който представи Алек и Тод в редиците.
2017 г. отбеляза издаването на продължителното EP, „All Paths Lead To Death“ (Apathia/Black Lion Records), в което групата изостави част от тежката оркестрация в полза на по-мелодични дет и блек метъл пасажи и представи Chris. През 2020 г. AMIENSUS подписаха  с Transcending Records, за да издадат  „Abreaction“, който  включва и Kelsey. Същият състав се затвърждава и записва очаквания „Reclamation“, който ще излезе през пролетта на M-Theory Audio.

 

Четвъртият дългосвирещ албум на групата, “Reclamation: Part 1”,  ще бъде издаден на 26-ти април чрез лейбъла M-Theory Audio, като предварителните поръчки вече са стартирани на следния адрес: https://bit.ly/3So7MUr.

Spread the plague :
See more from the same category: Whispers
Subscribe
Notify of
0 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments