Австралийската блек метъл банда Lumen ad Mortem
издаде своя дебютен дългосвирещ албум, “Upon the Edge
of Darkness”.
Студийното заглавие се разпространява чрез лейбъла Bitter Loss
Records, като ще бъде налично във всички възможни формати –
аудиокасета, плоча, диск и дигитален.
Обложката е творба на Leoncio Harmr.
От студената пепел, изкована през дима и пламъка на първобитните времена и заредена да събуди огньовете на нощното небе за славата на изпълнения с химни блек метъл от началото на 90-те, Lumen Ad Mortem създават своите мрачни мелодии и взривяващи ритми, за да погълнат и вдъхновят всичко, което е черно и нечестиво.
Дебютният албум, озаглавен “Upon the Edge of Darkness”, е кулминацията на три черни фигури с шест изкривени ръце, които издават шест епични песни в черния етер на този свят…
Китари, бас, клавишни и оркестрация от Aaron Tuck. Неизвинително оскъдни мелодии, които тлеят и се издигат върху кипящи оркестрации със сдържаността на студена мъгла, падаща върху древни гробници.
Перкусии от Matt ‘Skitz’ Sanders. Истински австралийски метъл пионер на чистата бруталност, добре запознат с начините, по които плът и кост се срещат с кожа, дърво и метал. Удряйки по-силно от ковач върху димящите, напоени с кръв наковални на Ахерон.
Вокали и текстове от Gregor Pikl. Мрачни сенчести царства на мистицизъм и песнопения, призоваващи безплътни шепоти на забравени времена и древни пътища. Гмуркане в черната бездна на мечтите и събуждането на себе си, стоящ на ръба на митовете и потопен в сагите за трагедията, триумфа и честта.
Съдържание:
1.Ethereal
2.Infinite Resonance
3.Narrow Paths and Stoney Ground
4.Thought and Memory
5.The Voices from the Stream
6.Within the Smoke
Премиера на албума в YouTube:
Ancient flame, quietly burning through the shadows. Devoted to black metal and the Dark Arts since the late 90’s. https://linktr.ee/paulafazlich


