Германската блек метъл банда Fagus разкри
втори сингъл от предстоящия си дебютен дългосвирещ албум,
“Inter”.
Очаква се студийното заглавие да бъде издадено на 10-ти март чрез
лейбъла Silent Future Recordings, като ще бъде
налично в дигитален формат и на физически носител – диск в
лимитиран тираж.
Записите, смесването и мастерирането на музиката в албума са
извършени от Christoph Brandes в Iguana Studios.
“INTER” предлага шест епични песни, наситени със зловеща и хипнотизираща атмосфера. Песните и аранжиментите са щателно вплетени заедно; много време и усилия са инвестирани в обширния предпродукционен процес, по време на който материалът претърпява цялостна трансформация от първоначалната чернова до крайната си версия.
Линк за поръчка: http://www.silentfuture.se

Съдържание:
1.Aurora
2.Neptun I
3.Tyche
4.Jenseits des Höhenzugs
5.Zerfall des Lichts
6.Et In Arcadia Ego
Премиерният сингъл, “Aurora”:
Групата коментира:
“Рамкирана от мрака
на нощта, „Aurora“ описва силата на светлината, проправяща си
пътека през безкрайния космос. Призрачният, непредвидим и крехък
външен вид на „Aurora“ беше реализиран чрез намалената и изчистена
средна част на песента, която е заобиколена от груби китарни мотиви
и взривни барабани, изразяващи безпощадността на тъмната и студена
северна зима. Музикалните описания на природни явления, като
северното сияние, са лайтмотив на Fagus.”

Ancient flame, quietly burning through the shadows. Devoted to black metal and the Dark Arts since the late 90’s. https://linktr.ee/paulafazlich



Поносимо и съвсем прилично. Германците, с малки изключения, са специалисти в този равен и неотличаващ се с нищо, но в същото време съвсем слушаем блек… Някъде към 6.76 като оценка по десетобалната