Шведският атмосферичен блек метъл проект Jord  разкри за свободно слушане  предстоящия си дългосиврещ албум, ‘Måne’.
Jord (шведската дума за “земя”) е солов проект с блекгейз, пост-метъл и пост-рок влияния.
Единственият член на проекта – Jörgen Ström, свири в няколко банди от началото на 90-те години до момента.
Новият албум „Måne” продължава историята на дебюта, но докато в „Sol” ставаше дума за отношението на Jörgen към Майката Земя и вътрешното израстване, то „Måne” става дума за битката и пътешестието към това да живее живота, за който се е подготвял досега. Той продава къщата си и всичките си притежания, и просто напуска.
Освен този детайл, в “Sol” и самата структура на музиката е по-различна – с повече синтезатори, струни и изчистени вокали, които да уловят пътешествието, споменато по-горе и да предадат всичките му нюанси.
Музикално вдъхновение Jord черпи от банди като Alcest, Enslaved, Katatonia, Opeth, Emperor, Marduk & The Sisters Of Mercy.
Очаква се студийното заглавие да бъде издадено на 22-ри април чрез лейбъла Northern Silence Productions, като ще бъде налично в дигитален формат и на физически носител – диск.
Обложката на албума отново е творба на Northem Art.

Линк за поръчка: https://store.northern-silence.de

 

Съдържание:
1.Vägvisaren vet
2.Trollsk kvinna
3.Kontraktet
4.uD
5.Från hamn mot land
6.Kom sanning
7.Mot Roncevalles
8.Hösten

 

Официална премиера на албума в YouTube:

Spread the plague :
See more from the same category: New Albums | Whispers
0 Comments
Oldest
Newest Most Voted

ENDORSEMENTS: