Шведският атмосферичен блек метъл проект
Jord разкри за свободно слушане
предстоящия си дългосиврещ албум, ‘Måne’.
Jord (шведската дума за “земя”) е солов проект с блекгейз,
пост-метъл и пост-рок влияния.
Единственият член на проекта – Jörgen Ström, свири в няколко банди
от началото на 90-те години до момента.
Новият албум „Måne” продължава историята на дебюта, но докато в
„Sol” ставаше дума за отношението на Jörgen към Майката Земя и
вътрешното израстване, то „Måne” става дума за битката и
пътешестието към това да живее живота, за който се е подготвял
досега. Той продава къщата си и всичките си притежания, и просто
напуска.
Освен този детайл, в “Sol” и самата структура на музиката е
по-различна – с повече синтезатори, струни и изчистени вокали,
които да уловят пътешествието, споменато по-горе и да предадат
всичките му нюанси.
Музикално вдъхновение Jord черпи от банди като Alcest, Enslaved,
Katatonia, Opeth, Emperor, Marduk & The Sisters Of Mercy.
Очаква се студийното заглавие да бъде издадено на 22-ри април чрез
лейбъла Northern Silence Productions, като ще бъде налично в
дигитален формат и на физически носител – диск.
Обложката на албума отново е творба на Northem Art.
Линк за поръчка: https://store.northern-silence.de
Съдържание:
1.Vägvisaren vet
2.Trollsk kvinna
3.Kontraktet
4.uD
5.Från hamn mot land
6.Kom sanning
7.Mot Roncevalles
8.Hösten
Официална премиера на албума в YouTube:
Ancient flame, quietly burning through the shadows. Devoted to black metal and the Dark Arts since the late 90’s. https://linktr.ee/paulafazlich


