Полската пост-метъл/блек метъл/дуум метъл банда
Defying разкри нов сингъл от предстоящия си
дългосвирещ албум, “Wadera”.
Студийното заглавие ще бъде издадено на 23-ти февруари, като
разпространението е поверено на These Hands Melt (https://bit.ly/3Ok8Ast).
Обложката е творба на Paweł Siemaszko.
“Wadera” е концептуален албум, вдъхновен от полския филм на
ужасите”The Wolf” (1983) и разказът “Wadera” (1977) на Jerzy
Gierałtowski.
Албумът е музикална история за отмъщението отвъд смъртта, разказана
в духа на мрачния романтизъм. Думата “wadera” идва от ловния речник
и означава вълчица.
За да се постигне атмосфера от 19-ти век, албумът е записан с
традиционно оборудване и микрофони – без използването на плъгини
или семпли по време на запис.
Използвани са инструменти на повече от сто години, като цитра или
ловен рог, като целта е “Wadera” да звучи като стара филмова
лента.