Култовата шведска дет/ блек метъл банда
Eucharist разкри за свободно слушане
дългоочаквания си трети дългосвирещ албум, “I Am the
Void”.
Oчаква се студийното заглавие да бъде официално издадено на
25-ти март чрез Helter Skelter Productions / Regain Records, като
ще бъде налично в дигитален формат и на физически носител – диск,
аудиокасета, а по-късно през годината и на плоча.
Линк за поръчка: https://regainrecords.bandcamp.com/album/i-am-the-void
Историята на EUCHARIST е дълга и заплетена, но онова което бандата постигна през 90-те остана в записите на времето като легендарно. Оригинално сформирани като банда през 1989-та година и след това стартирайки и прекратявайки дейност неколкократно през следващото десетилетие, последвано от разпадането им през 1998-ма, шведите EUCHARIST правят първо впечатление в ъндъграунд средеите през 1992-ра година със своето едноименно демо преди появата на грандиозния EP запис “Greeting Immortality”, издаден чрез лейбъла Obscure Plasma , който в момента се подвизава под името Avantgarde Music.
Студената класика “A Velvet Creation” от 1993-та може спокойно
да се потвърди като един от записите- основоположници на мелодичния
дет метъл като стил; макакар и да не е първият “мелодичен” дет
метъл запис, албумът остава като най-добрият за онази ера,
поддържайки искреност и меланхолия, напълно отговарящи на
заглавието му. Въпреки всички прекъсвания и хаос в групата,
EUCHARIST се появяват четири дълги години по-късно със също толкова
монолитен албум и все пак категорично различен от първия:
“Mirrorworlds”. Както подсказва заглавието му, а също и обложката,
“Mirrorworlds” се оказва хипнотизиращо преживяване, пренасящо
групата в по-модерна територия (която всъщност те сами издигат) и
демонстриращо главозамайващ и ослепителен подход на прог-дет , за
щастие все още узрял с тяхната характерна меланхолия.
В годините след първоначалното им разпадане, култът към EUCHARIST
продължава да става все по-трескав с всяко следващо поколение метъл
фенове, като преиздаването от Regain Records и на двата албума на
бандата в началото на 2000-та , определено помогна за тази
кауза.
И при все това, името си остана мъртво… до 2016-та година,
когато всъщност се заражда идеята за новия албум, “I Am The Void”.
Вокалистът и китарист на бандата Markus Johnsson разказва : “Малък
реюниън концерт , който направихме във Varberg, Швеция, ме отведе
до Daniel [Erlandsson, оригинален барабанист на бандата] и заедно
решихме да направим нов албум.
Искахме да променим стила към много по-мрачна атмосфера,
едновременно лирически и музикално изпипана – нещо, което винаги
съм целял. Daniel впоследствие прецени, че интересите му са другаде
и пожела да излезе от проекта, като по това време албумът вече беше
малко или много записан. Този път аз написах всички текстове и
написах цялата музика, с изключение на няколко рифа от Daniel, като
той помогна и със структурата на някои парчета.”
Искрено казано, “I Am The Void” е най-мрачната версия на
EUCHARIST . Докато мощта на дет метъла все още е налице, широкият
спектър на блек метъла се разпростира обилно в “I Am The Void”,
придавайки познат, но и съвсем различен звук към характеристиката
на EUCHARIST.
Масивният запис (12 песни в 77 минути дължина) е почти пълно
преобразуване на EUCHARIST, все така главозамайващ като работата на
бандата от 90-те .
Markus продължава: “Албумът беше заравян под прахта дълги години – от началото на 2016 до декември 2020-та година. Но се стегнах и изпратих целия албум на Per Gyllenbäck от Regain Records в края на 2019-та . Година тишина измина, докато през декември 2020-та Per не се свърза с мен и не ми каза “Хайде да го направим този албум!” . И двамата бяхме готови и през този ден реших, че искам оттук нататък да продължа сам в това поприще. Осъзнах, че винаги съм бил основната креативна сила на EUCHARIST заедно с Daniel,затова и не виждам никакъв проблем да продължа да творя сам. Daniel също потвърди, че ако искам , винагии мога да използвам името на бандата и да издам албум сам. Така и направих. ”
В новия албум Johnsson е подкрепен от барабаниста на Marduk,
Simon “Bloodhammer” Schilling, който към момента е считан и за
официален член на EUCHARIST.
Бездната може да приеме много форми, същото важи с пълна сила и за
“I Am The Void”.
Съдържание:
1. Shadows 06:03
2. A Vast Land of Eternal Night 04:54
3. Goddess of Filth (Tlazolteotl) 06:33
4. In the Blaze of the Blood Red Moon 07:27
5. Mistress of Nightmares 04:48
6. Nexion 06:33
7. ‘Queen of Hades 05:13
8. Where the Sinister Dwell 05:04
9. In the Heart of Infinity 07:43
10. Lilith 04:50
11. Darkness Divine 07:42
12. I Am the Void 09:37
Официална премиера на албума в YouTube:
Можете да си припомните ревюто на албума ТУК.
Ancient flame, quietly burning through the shadows. Devoted to black metal and the Dark Arts since the late 90’s. https://linktr.ee/paulafazlich


